Dla lakieru naszego samochodu to zima jest bardziej uciążliwą porą roku niż lato. Należy jednak…
Jak usunąć resztki asfaltu, smoły czy żywicy z karoserii?
Jesteś zdołowany z powodu resztek asfaltu na lśniącej karoserii Twojego samochodu? Sprawdź, jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się smoły, żywicy, asfaltu i innych trudnych zabrudzeń!
Z artykułu dowiesz się:
- Kiedy najlepiej usuwać zabrudzenia z żywicy, smoły i asfaltu?
- Jak wybrać skuteczny środek do usuwania trudnych zabrudzeń z karoserii
- Jak przebiega bezpieczny proces czyszczenia karoserii
Preparat “Smoła i żywica” linii Moje Auto jest to silny środek, który usuwa trudne zabrudzenia ze smoły, żywicy i asfaltu – z powierzchni szklanych i elementów lakierowanych.
Czyścimy od razu po zabrudzeniu
Najlepiej wszelkie plamy, jakie powstają na karoserii samochodu, usunąć natychmiast po ich wystąpieniu. Szczególnie trudne do usunięcia będą zaschnięta smoła i żywica. Utrwala je wysoka temperatura, a więc ryzyko większych szkód występuje latem. Zabrudzenia „wżerają się” w lakier, czego skutkiem są pofałdowania i zmatowienie koloru. Taka karoseria nie wygląda najlepiej, a defekty trudno jest ukryć. Dlatego też najskuteczniej będzie wyczyścić karoserie od razu, kiedy zauważymy zabrudzenia, unikniemy w ten sposób ich wniknięcia w głębsze warstwy lakieru. Nie zawsze jednak mamy do tego specjalne środki, jak też nie za każdym razem udaje nam się dostrzec problem. W takich przypadkach pomóc może tylko specjalistyczny środek czyszczący przeznaczony do usuwania konkretnych zabrudzeń, a więc smoły, żywicy i asfaltu. Ważne jest jednak, aby był to preparat, który jednocześnie nie odbarwi koloru i nie zniszczy lakieru.
Skuteczny, bezpieczny i łatwy w stosowaniu
Przy wyborze środka do czyszczenia karoserii należy bardzo dokładnie zapoznać się z jego składem. Preparat o łagodnym działaniu będzie wymagał mocnego szorowania, co jest szkodliwe dla powłok lakierniczych. Karoseria samochodowa jest bardzo delikatna i wrażliwa zarówno na działanie czynników atmosferycznych, jak też środków czyszczących. Preparat Smoła i Żywica od Moje Auto cechuje się innowacyjną formułą, która bazuje na węglowodorach alifatycznych. Wykazują one zdolność do usuwania związków organicznych, które bardzo mocno przylegają do powierzchni karoserii. To sprawia, że bardzo dobrze usuwa wszelkie zabrudzenia żywiczne, resztki asfaltu i smołę.
Ze względu na brak w składzie cyklicznych węglowodorów aromatycznych produkt jest bezpieczny dla zdrowia, można używać go bez obaw w warunkach domowych. Ponadto taka formuła chroni delikatne powierzchnie przed uszkodzeniami. Za komfort pracy i wydajność produktu odpowiada wygodny w użyciu atomizer. Umożliwia on dozowanie środka, który wnika w trudno dostępne miejsca. Zabrudzenia usuwane są już w 5 minut, a efekt widoczny natychmiast po czyszczeniu.
Jak używać preparatu do usuwania smoły i żywicy?
Usuwanie smoły i żywicy z karoserii z wykorzystaniem preparatu Smoła i Żywica od Moje Auto przebiega w 4 prostych krokach. Oprócz wspomnianego środka potrzebować będziesz jeszcze miękkiej ściereczki, przy pomocy której usuniemy nadmiar preparatu z powierzchni karoserii. Całość nie powinna zająć Ci dłużej niż 5 minut.
Krok 1: Stosowanie preparatu rozpoczynamy od wstrząśnięcia pojemnika, aby aktywne substancje w nim zawarte równomierne rozmieściły się w opakowaniu.
Krok 2: Następnie rozpoczynamy nakładanie preparatu na zabrudzenie, pamiętając o zachowaniu zalecanej odległości 20cm. Jest to niezwykle ważne, gdyż gwarantuje nam najwyższą skuteczność aplikacji i działania produktu. W przypadku zbyt bliskiej odległości w stosunku do karoserii, tj. poniżej 10 cm – ciśnienie w opakowaniu aerozolowym może spowodować rozpryskiwanie preparatu po całej jej powierzchni. Przy zbyt dużej odległości – powyżej 25 cm – możemy nie uzyskać zadawalającego efektu, gdyż produkt nie będzie dozowany precyzyjne.
Ważne jest, abyśmy pamiętali, że nie należy aplikować produktu na elementy plastikowe. Może to spowodować uszkodzenie materiału np. zmatowienie lub odbarwienie.
Krok 3: Produkt pozostawiamy na czyszczonej powierzchni na czas 1 minuty, aby substancje aktywne zawarte w produkcie mogły zareagować i rozpuścić zabrudzenia. Preparat zawiera aktywne substancje, których zadaniem jest wniknięcie pod zabrudzenie i rozpuszczenie go. Nie skracamy – czasu ekspozycji produktu na czyszczonej powierzchni! Jeśli skrócimy czas oddziaływania preparatu na zanieczyszczenie, możemy uzyskać efekt niezadowalający, zabrudzenie może pozostać nie do końca usunięte.
Krok 4: Następnie, po upływie zalecanego czasu ekspozycji, dokładnie wycieramy czyszczoną powierzchnię miękką ściereczką do sucha.
Zalecenia producenta…
- Trzeba pamiętać, iż plamy ze smoły należy usuwać systematycznie, aby nie dopuścić do jej nagromadzenia. Wówczas usunięcie będzie dużo łatwiejsze i nie przysporzy nam problemów.
- Pamiętajmy również, iż do takich zabrudzeń stosujemy tylko produkty dedykowane. Uchroni nas to przed uszkodzeniem lakieru samochodowego.
- Jeśli natomiast smoła pozostała na naszej karoserii dłuższy czas i doszło do jej nagromadzenia, pamiętaj nie przedłużaj czasu ekspozycji preparatu, może to być niebezpieczne dla karoserii samochodu. Należy wówczas wyżej wymienione czynności powtórzyć kilkukrotnie, aby rozpuszczać zabrudzenie smołą partiami. Wówczas proces czyszczenia będzie bezpieczny dla naszego samochodu.
- Jeśli smoła lub żywica dotknęła felg aluminiowych – możemy bez obaw użyć również preparatu Smoła i żywica z linii Moje Auto. Jest on bezpieczny dla takiej powierzchni i jej nie uszkodzi. Warto jednak pamiętać, aby go nie mieszać z innymi preparatami – by nie uszkodzić czyszczonej powierzchni.
- Nie należy stosować preparatu Smoła i żywica na tarcze hamulcowe.
Podsumowanie
Dzięki specjalnie opracowanej formule – preparat linii Moje Auto Smoła i żywica łączy w sobie skuteczność i szybkość działania z bezpieczeństwem w kontakcie z lakierem samochodowym. Nie pozostawia tłustych plam i nadaje połysk czyszczonym powierzchniom. Usuwa nawet najtrudniejsze zabrudzenia z karoserii samochodu, a przy tym nie stanowi zagrożenia dla niej.
- Smołę, żywicę i asfalt najlepiej usunąć z karoserii natychmiast po pojawieniu się zabrudzeń. To pozwoli Ci uniknąć wnikania ich w lakier, a także jego matowienia i odkształcania się karoserii
- Do czyszczenia używamy mocnych, ale bezpiecznych w działaniu środków o ukierunkowanym działaniu i skoncentrowanej formule
- Dla bezpieczeństwa lakieru i własnego zdrowia wybieraj preparaty wolne od węglowodorów aromatycznych, jak środek Smoła i Żywica od Moje Auto
- Środka Smoła i Żywica używamy ostrożnie, omijając plastikowe elementy
Aby związki aktywne rozpuściły zabrudzenia, należy preparat pozostawić na powierzchni na ok. 2 minuty