Z artykułu dowiesz się: Kiedy najlepiej usuwać zabrudzenia z żywicy, smoły i asfaltu? Jak wybrać…
Jak usunąć insekty i zabrudzenia organiczne z karoserii?
Cieplejsze okresy roku to dla kierowców również czas „walki” z usuwaniem zaschniętych insektów czy ptasich odchodów z powierzchni karoserii. Jeśli poziom irytacji sięga zenitu w związku z trudnościami w ich skutecznym usunięciu podpowiadamy jak to zrobić. Do tego celu wystarczy specjalistyczny środek. Sprawdź zatem, jak skutecznie pozbyć się wszelkich zabrudzeń organicznych z Twojego samochodu!
Dla lakieru naszego samochodu to zima jest bardziej uciążliwą porą roku niż lato. Należy jednak pamiętać, że latem także pojawiają się czynniki zewnętrzne, które mają negatywny wpływ na karoserię samochodu. Jednym z bardziej uciążliwych są owady i zabrudzenia organiczne, takie jak ptasie odchody. Rozkładające się pozostałości po owadach są w stanie stworzyć mikroskopijne uszkodzenia na lakierze. To może doprowadzić do małych plam z rdzy. Ptasie odchody w połączeniu z wysokimi temperaturami, do których nagrzewa się nasz samochód latem, to także złe połączenie. Ich pozostałości na lakierze wchodzą w reakcję w pierwszej kolejności z lakierem zewnętrznym bezbarwnym. Następnie z bazowym, z czasem pozostawiając po sobie nieprzyjemnie wyglądające rdzawe ślady czy łuszczący się lakier.
Dlaczego warto skorzystać ze specjalistycznego środka do usuwania owadów czy ptasich ekskrementów?
Bardzo często sami uszkadzamy lakier naszych samochodów. Próbujemy resztki owadów czy ptasie ekskrementy usunąć siłą przy użyciu szorstkiej gąbki lub zbyt dużego ciśnienia wody z myjki samochodowej. Dużo lepszym sposobem jest użycie specjalnego preparatu do zmywania śladów po owadach. Dzięki zawartości odpowiednich składników rozpuszcza substancje organiczne i w znaczącym stopniu pomaga nam je usunąć nie powodując szkód.
Jak zatem usunąć tego typu zabrudzenia organiczne?
Pokażemy Wam to na przykładzie zastosowania produktu: Moje Auto „Insekty”. Preparat ten w prosty sposób usuwa insekty oraz zabrudzenia organiczne z powierzchni szklanych, a także elementów lakierowanych, gumowych i plastikowych.
KROK 1: Wstrząsamy pojemnikiem.
Jest to ważny krok na samym początku naszego mycia. Wykonanie tej podstawowej czynności, która jest często pomijana przez użytkowników przysporzy wiele dobrego. To daje nam pewność, że składniki aktywne znajdujące się w preparacie będą równomiernie rozmieszczone w całej objętości preparatu.
KROK 2: Nanosimy preparat na czyszczoną powierzchnię.
Przede wszystkim musimy pamiętać, aby czyszczona przez nas powierzchnia nie była gorąca. Może to spowodować szybkie odparowanie części wodnej preparatu, a substancje aktywne pozostaną na powierzchni powodując miejscowe uszkodzenie. Żeby obniżyć temperaturę karoserii, możemy spłukać auto strumieniem bieżącej wody i na mokrą karoserię nakładać preparat. Potem nakładam preparat na zabrudzoną część karoserii.
KROK 3: Odczekujemy około 1 minutę.
Nie możemy doprowadzić do wyschnięcia preparatu na karoserii, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzenia lakieru.
KROK 4: Spłukujemy powierzchnię wodą.
Staramy się dokładnie spłukać całą karoserię z preparatu, aby pozostałości nie spowodowały uszkodzeń.
KROK 5: Czyścimy powierzchnię ściereczką.
Umytą i spłukaną karoserię przecieramy ściereczką do sucha, pozbywając się pozostałości. Sposobem pomagającym nam w utrzymaniu karoserii dłuższy czas czystej jest nawoskowanie jej po dokładnym umyciu. Na pewno nie ustrzeże nas to przed owadami, ale ograniczy ich ilość i ułatwi proces kolejnego mycia.
Dzięki specjalnie opracowanej formule, preparat łączy w sobie skuteczność i szybkość działania z bezpieczeństwem w kontakcie z lakierem samochodowym. Nie pozostawia tłustych plam, nadaje połysk czyszczonym powierzchniom.