Rodzaje zanieczyszczeń felgi samochodowej Czy felgi są podatne na pył? Jak dbać o felgi? Jak…
Jakim preparatem umyć szyby w samochodzie?
Dokładne umycie szyb od wewnątrz, wbrew pozorom, jest bardzo pracochłonne. Ważne jest, aby szczególnie na przedniej szybie, nie pozostawić smug i zacieków utrudniających jazdę pod słońce i w nocy oraz pozbyć się szarej, ledwo widocznej, a jednak przeszkadzającej warstwy nalotu.
Dlaczego należy myć szyby w samochodzie?
Czyste, niezaparowane szyby w samochodzie są jednym z elementów mających wpływ na nasze bezpieczeństwo na drodze. Są niezbędnym warunkiem dobrej widoczności, która jest bardzo ważna dla szybkiej reakcji kierowcy. Mają też wpływ na estetyczny wygląd naszego pojazdu.
Każdego roku zauważa się coraz większy natłok samochodów na drodze. Młodzi ludzie masowo uczęszczają na kurs prawa jazdy, taktując jego posiadanie jak konieczność albo co najmniej normalność. To wymusza na wszystkich uczestnikach ruchu jeszcze większego skupienia i uwagi. Niestety prowadząc auto, nie wiemy jakim stażem i umiejętnościami może pochwalić się kierowca jadący z przeciwka. Dynamika ruchu drogowego sprawia, że o stłuczkę nietrudno.
Zatem bezpieczna jazda wymaga od kierowcy jeszcze większej ostrożności niż kiedyś. Jednak należy pamiętać, że bierze ona swój początek jeszcze przed przekręceniem kluczyka w stacyjce. Każdy kierowca przed rozpoczęciem podróży powinien zrobić krótkie oględziny swojego auta. Przeprowadzając je, powinien zwrócić uwagę na stan i czystość szyb. Najważniejsze, aby określił czy nie pojawiły się na nich rysy, czy pęknięcia. Jeśli nie są uszkodzone, to kolejnym ważnym aspektem jest ich czystość. Ostatnio nawet apelowaliśmy na Twitterze o sprawdzenie samochodu przed jazdą.
Poranny pośpiech to zmora każdego, kto wstaje do pracy, lekarza, czy w celu zawiezienia dzieci do szkoły. Wielu kierowców lekceważy brudne szyby i jedyne działanie, jakie podejmuje, aby było cokolwiek przez nie widać, to włączenie spryskiwaczy chwilę po ruszeniu z parkingu. Niestety trochę płynu i kilka ruchów wycieraczek nie tylko nie zapewni lepszej widoczności, ale może ją znacznie pogorszyć. Płyn może rozmiękczyć zabrudzenia, a wycieraczki go rozmarzą po całej powierzchni szyby.
Czyste szyby to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów!
Czyste szyby to widoczność, a widoczność to bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Myślenie w stylu „nie mam czasu, a dobra jakoś dojadę…” jest błędne, ponieważ „jakoś” nigdy nie oznacza bezpiecznie. Dlatego zimą warto dokładnie drapać szyby z zalegającego szronu, wiosną z umyć je z nalotu, który osiadł z pylących drzew, latem obetrzeć je z kurzu drogowego, a jesienią ściągnąć z nich przyklejone liście, które spadły z drzew.
Na rynku dostępne są bardzo różne produkty do mycia szyb samochodowych. Mają one różne właściwości. Jedne z nich posiadają tylko podstawowe właściwości myjące, a inne zawierają substancje wzbogacające, dzięki czemu wyróżniają się dodatkowymi cechami, np. zapobiegają parowaniu szyb, usuwają insekty, opóźniają osadzanie się kurzu.
Podstawowym zadaniem produktów do mycia szyb jest usuwanie kurzu i tłustych plam z czyszczonej powierzchni. Oprócz mycia szyb mogą zostać również wykorzystane do mycia lusterek, reflektorów i lamp kierunkowskazów. Dobry preparat do mycia szyb powinien szybko wysychać, dobrze czyścić powierzchnię, nie pozostawiać smug oraz mieć przyjemny zapach.
Tłuste szyby w samochodzie od środka – zobacz, jak usunąć zabrudzenia!
Mycie szyb samochodowych od środkowej strony jest bardziej ograniczone z uwagi na ilość miejsca i trudny dostęp. Zdecydowanie bardziej wygodnie myje się szyby z zewnątrz. Wydawać się może, że od środka szyby praktycznie się nie brudzą. Tymczasem i tutaj znajdziemy sporo zanieczyszczeń zarówno tych wywołanych kurzem, nalotem z dymu tytoniowego czy tłustych plam od rąk. A właśnie tłuste plamy są wyjątkowo uporczywe. Nie tylko ciężko je usunąć, ale dodatkowo po zetknięciu się z kiepskiej jakości detergentem zwyczajnie się rozmazują. Dlatego mycie szyb w samochodzie najlepiej przeprowadzać z wykorzystaniem dobrej jakości płynu oraz odpowiedniej szmatki. Połączenie tych dwóch elementów pozwoli szybko usunąć zabrudzenia bez pozostawiania smug.
Czym najlepiej myć okna?
Aby na szybie nie pozostawały brzydkie smugi, warto zastosować irchę syntetyczną. To świetny materiał do mycia szyb samochodowych czy czyszczenia reflektorów. Sprawdzi się zarówno do osuszania, jak i mycia na mokro. Irchę można również wykorzystać do innych powierzchni np. do czyszczenia wyświetlacza w kokpicie. Jeśli natomiast chodzi o płyn do mycia szyb samochodowych, to musi on wykazywać szerokie spektrum działania. Powinien poniekąd działać na równi co preparat do odtłuszczania szyb samochodowych, ale zarazem gwarantować perfekcyjne wykończenie. Gwarancja prawidłowej przejrzystości to podstawa, ale blask czystości to także efekt bardzo pożądany.
Pamiętaj o lusterkach i reflektorach
Doświadczeni kierowcy wiedzą o tym, że dbając o innych uczestników ruchu drogowego, tak naprawdę w tym samym stopniu dbają o siebie. Dlatego myjąc szyby, warto umyć też lusterka. Dobrze mieć w nich dobrą widoczność i wiedzieć co się zbliża do naszego auta lewym czy prawym pasem. Może to być rozpędzony motocykl, który nie wyhamuje, ciężarówka, która też nie będzie miała takiej możliwości. Wnioskując albo Ty kogoś, albo ktoś Ciebie zepchnie z drogi. Ponadto pamiętajmy o nieszczęsnym „martwym punkcie”, który stanowi zupełnie osobny problem.
Kiedy szyby i lusterka mamy już czyste, warto też umyć reflektory i kierunkowskazy. Kierunkowskazy są „językiem” kierowcy! Dzięki nim ma on możliwość komunikowania się z innymi kierowcami podczas jazdy. Informuje ich o swoich zamiarach, o tym, czy będzie skręcał w prawo, czy w lewo. Im szybciej inni uczestnicy ruchu drogowego zauważą komunikat, tym szybciej, tym większa szansa, że podejmą najlepszą z możliwych decyzji i zareagują w odpowiedni sposób, który może oszczędzić różnych niechcianych zdarzeń drogowych.
Preparaty do mycia szyb samochodowych na bazie polimerów – do mycia gruntownego
Produkty do mycia szyb mogą zawierać w swoim składzie polimery, dzięki czemu powierzchnie są chronione przed ponownym, szybkim osadzaniem się brudu. Polimer wypełnia mikrorysy na powierzchni szyby, dzięki czemu brud nie dostaje się do ich wnętrza, powierzchnia staję się gładsza i łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Produkt zawierający polimery posiada w swojej ofercie marka Moje Auto. Jest to Pianka do mycia szyb. Posiada ona również właściwości antystatyczne, dzięki czemu osadzanie kurzu na powierzchni jest opóźnione. Pianka doskonale sprawdza się w myciu powierzchni pionowych, ponieważ nie spływa z powierzchni tak szybko, jak zwykły płyn i ma przez to dłużej kontakt z czyszczoną powierzchnią. Pianka szybko i skutecznie usuwa zabrudzenia organiczne, błoto, tłuszcz, insekty. Nie pozostawia smug. Doskonale usuwa kurz i jednocześnie zmniejsza osadzanie się pary na szybie samochodu. Jest produktem polecanym do gruntownego mycia szyb.
Podsumowując, Moje Auto Pianka do mycia szyb zapewni czyste szyby, dzięki którym będziemy podróżować bezpieczniej, ale też zmniejszy intensywność osiadania na nich zabrudzeń. To sprawi, że dłużej będą utrzymane w czystości i nawet jeśli zaistnieje sytuacja, w której będzie trzeba nagle wsiąść za kółko i ruszyć to dzięki jej stosowaniu widoczność będzie lepsza. Niemniej każdy kierowca bez względu na wszystko powinien regularnie myć szyby np. co kilka dni oraz bezwzględnie w każdej sytuacji, gdy tylko stwierdzi, że zalegający na nich brud w jakimkolwiek stopniu ogranicza widoczność.
Preparaty do mycia bieżącego szyb
Marka Moje Auto posiada w swojej ofercie również produkty do mycia bieżącego. Są to Preparat do mycia szyb, Pianka do mycia szyb w aerozolu oraz Preparat do mycia szyb z amoniakiem. Preparat do mycia szyb w płynie to uniwersalny środek przeznaczony do czyszczenia szyb samochodowych, lusterek, reflektorów oraz innych powierzchni szklanych, plastikowych i laminowanych. Nie pozostawia smug, szybko odparowuje z powierzchni, jednocześnie zmniejszając osadzanie się pary na szybach. Czyści szybko i skutecznie pozostawiając przyjemny zapach. Jest produktem biodegradowalnym.
Preparat do mycia szyb z amoniakiem dzięki zastosowaniu amoniaku niezwykle skutecznie czyści, usuwając nawet najtrwalszy, zaschnięty brud i tłuste plamy. Jest to efektywny i skuteczny płyn do mycia wszelkich powierzchni szklanych, emaliowanych i laminowanych, a także elementów ze stali nierdzewnej.
Pianka do mycia szyb w aerozolu bardzo długo utrzymuje się na pionowych powierzchniach, dzięki czemu ma dużo czasu, aby zadziałać. Jest to uniwersalny środek przeznaczony do czyszczenia szyb samochodowych, lusterek, reflektorów, lamp kierunkowskazów. Nie pozostawia smug. Doskonale usuwa kurz i jednocześnie zmniejsza osadzanie się pary na wewnętrznej stronie szyb samochodowych.
Nie zapomnij o ściereczkach
Zdarza się, że mamy potrzebę przetrzeć szybę na postoju będącym częścią dłuższej trasy. W takich sytuacjach polecamy nawilżane ściereczki do mycia szyb, lusterek i reflektorów Moje Auto Softi. Ściereczki usuwają trudne zabrudzenia. Nie pozostawiają smug, są łatwe w użyciu, a opakowanie gwarantuję ich trwałość.
W linii produktów Moje Auto znajdziemy również preparat do stosowania na wewnętrznej powierzchni szyb, którego głównym zadaniem jest zapobieganie osadzaniu się pary wodnej. Produkt jest bardzo pomocny w okresie jesienno-zimowym, kiedy problem parowania szyb jest wzmożony. Jest to „Antypara”, która używana w samochodzie zwiększa bezpieczeństwo jazdy poprzez poprawę widoczność na przykład w czasie deszczu, szczególnie w nocy. Produkt zawiera substancje osuszające, dzięki którym para wodna nie osadza się na szybie.
To jeden z ulubionych produktów kierowców, którzy posiadają starsze samochody. Jak wiadomo, kiedy panuje mroźna zima, może się zdarzyć, że szyby zamarzną od wewnątrz. Najczęściej jest to szyba przednia. Szron można usunąć na dwa sposoby. Pierwszy polega na zdrapaniu go skrobaczką, ale wtedy oderwany od szyby spada na deskę rozdzielczą i chwilę później przechodzi w stan ciekły, co może prowadzić do konieczności czyszczenia całego kokpitu. Drugi jest mniej inwazyjny, ponieważ polega na włączeniu nawiewu z ciepłym powietrzem, który rozpuści szron zalegający na szybie. Następnie wodę można ściągnąć gąbką, ściereczką z mikro-fibry bądź ściągaczką. Wadą obu tych sposobów jest para. Usunięcie szronu z szyb nie rozwiązuje problemu różnicy temperatury szyby i temperatury otoczenia wewnątrz samochodu. Szyba będzie parować w szybkim tempie. Dlatego, zamiast stosować powyższe rozwiązania lepiej posłużyć się „Antyparą”, która w znacznym stopniu zminimalizuje parowanie szyb i zapewni kierowcy optymalną widoczność do jazdy.
Czyste szyby samochodowe to nasze bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz nasza wizytówka. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni preparat, który ułatwi nam dość trudny proces mycia i pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt.
Konkluzje
Czyste szyby w samochodzie są gwarancją lepszej widoczności.
Kierowca mając lepszą widoczność, ma możliwość szybszej reakcji.
Auto z czystymi szybami jest bardziej zadbane, lepiej się prezentuje i dobrze świadczy o kierowcy.
Regularnie zwiększająca się liczba samochodów na drodze zmusza kierowców do zachowywania większej ostrożności.
Każdy kierowca przed rozpoczęciem jazdy powinien sprawdzić stan techniczny i wizualny szyb.
Mycie przedniej szyby nie polega na uruchomieniu spryskiwaczy i wycieraczek. Takie działanie może przynieść więcej szkód niż pożytku.
W zależności od pory roku na szybach mogą zalegać różnego rodzaju zabrudzenia. Do najpopularniejszych zalicza się: szron, pył, kurz i liście.
Na sklepowych półkach są różne preparaty do mycia szyb. Różnią się one od siebie pod względem zakresu zastosowania, składu chemicznego i jakości.
Produkty przeznaczone do mycia szyb można wykorzystywać do mycia lusterek, reflektorów i kierunkowskazów.
Auto wysyłające czytelne sygnały świetlne do innych pojazdów znajdujących się w otoczeniu znacznie zmniejsza możliwość wzięcia udziału w stłuczce czy wypadku.
Produkt, który dobrze myje szyby oraz zmniejsza poziom występowania na nich zabrudzeń to Pianka do mycia szyb stworzona przez markę Moje Auto.
Preparatami wartymi wypróbowania są także Preparat do mycia szyb, Pianka do mycia szyb w aerozolu oraz Preparat do mycia szyb z amoniakiem.
Preparaty usuwają zabrudzenia i nie pozostawiają plam ani białych smug.
Przed zastosowaniem któregokolwiek z produktów należy dokładnie zapoznać się ze sposobem użycia zamieszczonym na opakowaniu.
Do doraźnego przecierania szyb, lusterek i reflektorów zaleca się używać nawilżane ściereczki do mycia szyb, Moje Auto Softi.
Jeśli szyby parują od wewnątrz, co zazwyczaj zdarza się zimą, to idealnym produktem na tego typu problem jest Moje Auto „Antypara”.
Tylko stosowanie profesjonalnych produktów do mycia szyb pozwoli osiągnąć zadowalający rezultat.
Podsumowanie oraz pytania i odpowiedzi
Czyste szyby samochodowe to nasze bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz nasza wizytówka. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni preparat, który ułatwi nam dość trudny proces mycia i pozwoli osiągnąć oczekiwany efekt.
Który z preparatów Moje Auto do szyb jest szczególnie bezwzględny w usuwaniu owadów, brudu po "kwaśnych" deszczach, czy intensywnych opadach wiosną, brudu z pylących drzew, ptasich ekskrementów, tłuszczu, żywicy, zabrudzeń drogowych i kurzu?
Pianka do szyb Moje Auto w atomizerze, ponieważ zawiera najwięcej substancji zwilżających. Jest to preparat do gruntownego mycia. Do bieżącego mycia polecamy pozostałe produkty do szyb z linii Moje Auto.
Który środek do szyb jest polecany do nabłyszczania szyb?
Pianka do szyb Moje Auto w atomizerze jest unikalna w nabłyszczaniu szyb, ponieważ zawiera polimery, które wygładzą powierzchnię szyby, wypełnia mikrorysy.
Który środek do szyb nie robi mazów i likwiduje smugi?
Z likwidowaniem smug poradzą sobie bardzo dobrze wszystkie nasze produkty, gdyż są na bazie alkoholowej, ale Pianka do szyb w atomizerze, dzięki zawartości polimerów ułatwi proces kolejnego mycia.
Czy preparaty do szyb Moje Auto są bezpieczne dla uszczelek, karoserii czy piór wycieraczek?
Tak, wszystkie są bezpieczne