Czym wyczyścić zewnętrzne plastiki w samochodzie? Gdy myjemy samochód, często skupiamy się na tym, jak…
Czym jest i do czego służy ciekłe szkło?
Zachwyca Cię blask nowego samochodu? Chcesz zachować go na dłużej, lub przywrócić połysk swojej karoserii? Możesz to zrobić stosując preparat Moje Auto Detailer Ciekłe Szkło. W czym tkwi sekret produktu i czym w ogóle jest ciekłe szkło?
Co to jest ciekłe szkło?
Moje Auto Detailer Ciekłe Szkło to preparat tworzący wysokiej jakości powłokę polimerową na lakierze, która wzmacnia jego połysk. Środek w postaci płynu zawiera różne związki polimerów, substancje czynne oraz nanocząsteczki, które mocno przywierają do lakieru. Wchodząc w reakcję na poziomie molekularnym, trwale łączą się z powierzchnią karoserii, tworząc cienką warstwę ochronną. Nazwa „ciekłe szkło” wzięła się stąd, że warstwa ta przypomina szklaną powłokę dającą lustrzany blask. Specjalny skład preparatu sprawia, że początkowa struktura jest płynna. Natomiast w momencie wejścia w kontakt z powietrzem, powstaje cienki, gęsty film. Dodatkowo stosowane są specjalne dodatki wpływające na poprawę właściwości ciekłego szkła. Dzięki nim środek zapewnia świetną odporność powłok na wilgoć, wysokie temperatury czy drobne uszkodzenia mechaniczne.
Jakie funkcje pełni ciekłe szkło?
Moje Auto Detailer Ciekłe szkło to preparat, który pełni wiele funkcji. Przede wszystkim tworzy przezroczysty film ochronny, który skutecznie zabezpiecza auto przed wilgocią oraz zanieczyszczeniami. Wpływa także na zachowanie intensywności koloru lakieru oraz chroni go przed drobnymi zarysowaniami. W trakcie eksploatacji na lakierze powstają dziesiątki mikrorys. Drobne kamyki wylatujące spod kół innych aut, krzewy czy nawet niewłaściwe mycie mogą porysować lakier. Ciekłe szkło nie tylko skutecznie go zabezpieczy, ale także pozwoli usunąć istniejące już mikrorysy. Po zastosowaniu karoseria odzyskuje swój połysk, lakier zyskuje głębię koloru i jest w pełni zabezpieczony. Ciekłe szkło zabezpiecza również karoserię przed osadzaniem się kurzu, co pozwala na dłużej cieszyć się lśniącym lakierem.
Jaka jest trwałość ciekłego szkła i od czego zależy?
Powłoka utrzymuje się nawet do 6 miesięcy. Na jej trwałość w dużej mierze wpływa przygotowanie lakieru jeszcze przed nałożeniem środka. Nie bez znaczenia jest jednak późniejsza pielęgnacja samochodu. Aby ciekłe szkło spełniało swoją funkcję, należy odpowiednio zadbać o jego poprawne nałożenie. Wbrew pozorom nie jest to wcale trudne zadanie. Prawidłowo przygotowane podłoże stanowi fundament dla poprawnego związania się ciekłego szkła z warstwą lakieru. W konsekwencji przekłada się również na trwałość powłoki. Jednak równie ważne jest późniejsze mycie. Stosowanie nieodpowiednich preparatów może przyspieszyć zużycie. Dlatego też warto sięgać po produkty dostosowane do mycia powłok polimerowych.
Jak nakładać ciekłe szkło na karoserię?
Jak już wspomnieliśmy, przy nakładaniu ciekłego szkła niezwykle ważne jest odpowiednie przygotowanie karoserii. Lakier należy dokładnie oczyścić i mowa tutaj nie tylko o myciu samochodu. Aby powłoka utrzymywała się stosunkowo długo, warto wykonać kilka zabiegów, które pozwolą przygotować lakier pod ciekłe szkło.
Jak przygotować lakier i nakładać Moje Auto Detailer Ciekłe szkło?
- Dokładnie umyj cały samochód. Najlepiej wykonaj to podwójnie, aby mieć pewność, że żadne drobinki piasku czy innych zabrudzeń nie zostały na lakierze.
- Użyj glinki w celu usunięcia wszelkich zabrudzeń z mikro szczelin. Glinkowanie to zabieg, dzięki któremu usuniesz to, czego nie udało się zmyć przy tradycyjnym myciu karoserii.
- Odtłuść i osusz powierzchnię.
- Wstrząśnij preparat i rozpyl niewielką ilość na ściereczkę z mikrofibry lub specjalny aplikator.
- Rozprowadź środek na karoserii, wykonując równomierne, nakładające się ruchy. Lekko dociskając, wetrzyj preparat w karoserię.
- Odczekaj kilka minut, aby środek wszedł w reakcję z lakierem.
- Wypoleruj czystą ściereczką z mikrofibry.
- Dla spotęgowania ochrony i uzyskania jeszcze lepszego efektu możesz nałożyć kolejną warstwę. Pamiętaj jednak, by zachować odstęp czasu pomiędzy aplikacjami trwający minimum 8 godzin.
Ciekłe szkło, jako sposób na odnowienie karoserii?
Co ciekawe, ciekłe szkło można wykorzystać nie tylko, jako ochronę nowego lakieru. Bardzo dobrze sprawdzi się, jako preparat przywracający głębię i intensywność koloru karoserii. Z powodzeniem można go zastosować do odnowienia lakieru, który posiada drobne ryski czy zmatowienia. Taki samochód wymaga odpowiedniego przygotowania, a dogłębne czyszczenie to podstawa. Aby preparat mógł wejść w reakcję z lakierem i odpowiednio pokryć karoserię ochronną warstwą, musi zostać prawidłowo oczyszczony. Takie zabiegi zwykle wykonywane są w profesjonalnych studiach detailingu samochodowego. Preparaty Moje Auto również są wykorzystywane w takich miejscach. Pojazd po odebraniu wygląda rewelacyjnie, odzyskuje swój salonowy blask, nie łapie tak szybko brudu i jest znacznie łatwiejszy w myciu.
Ciekłe szkło tworząc niewidzialną warstwę ochronną, pozwala spłukać kurz bez pozostawiania nieestetycznych zacieków. Znacznie skraca więc czas mycia i mocno je ułatwia. Zabrudzenia nie przywierają tak do karoserii, ponieważ warstwa polimerowa nie pozwala na wystąpienie reakcji chemicznej.